pri Stavebnej komore Slovenskej republiky, n.o.

O ústave

VEZUS – VÝSKUMNÝ, EXPERTÍZNY A ZNALECKÝ ÚSTAV STAVEBNÝ

pri Stavebnej komore Slovenskej republiky n.o.

 

bol založený na základe požiadaviek verejnosti, skúseností z praxe v teréne na stavbách a v právnych sporoch medzi objednávateľom a zhotoviteľom stavby a sporadicky aj výrobcom stavebných materiálov za účelom zvýšiť úroveň, rozsah a pozíciu odborných vyjadrení a posudkov vyhotovovaných zakladateľmi ústavu v sporoch.

Ústav vznikol ako nezávislá a nestranná nezisková inštitúcia zoskupujúca odborníkov z rôznych stavebných odborov a špecializácií. Úzko spolupracuje aj s už osvedčenými odborníkmi z iných oblastí stavebníctva a dotknutých stavebníctvom a to hlavne skúšobníctva stavebných konštrukcií a výrobkov, mykológie, biológie, pediatrie, kriminalistiky, životného prostredia, poľnohospodárstva a stavebnej chémie.

Pre každý vyšetrovaný prípad zostavujeme špecializovaný tým odborníkov, s ktorým vyšetrujeme maximálne možný rozsah všetkých možných objektívnych príčin v súvislostiach vedúcich k poruche stavby.

Znaleckú a odbornú činnosť vykonávame na území Slovenskej republiky, ale aj v štátoch Európskej únie, prípadne aj mimo Európskej únie, ak si to okolnosti a objednávatelia vyžadujú.

Činnosť je zameraná hlavne pre požiadavky Ministerstva spravodlivosti SR a Ministerstva vnútra SR a ďalších orgánov štátnej, verejnej a miestnej správy pri zisťovaní porúch a havárií stavieb, alebo ich častí.

Poskytujeme aj pomoc pri príprave kvalifikovaných odborných  rozhodnutí, vyjadrení a posúdení v oblasti stavebníctva a ním dotknutých odvetví v rámci dotknutého územia a pri tvorbe legislatívy.

 

 

 

 

máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archív

© 2021, Ivan Pauer. All Rights Reserved.